Martin Jol staat in ieder geval tot vanmiddag aan kop in de Bundesliga. Onze landgenoot won gisteren met zijn HSV de thuiswedstrijd tegen aartsrivaal Bayern Munchen met 1-0. Vanmiddag kunnen de Hamburgers de koppositie alweer kwijtraken. Dan speelt concurrent Hoffenheim namelijk tegen Energie Cottbus.
Zijn er nog voetballiefhebbers die er aan twijfelen dat VVV volgend seizoen weer in de Eredivisie speelt? Dat zullen er gisteravond in ieder geval niet veel meer geworden zijn, want de ploeg uit Venlo liep gisteren weer verder uit op de concurrenten. 6-0 won VVV maar liefst van FC Eindhoven, terwijl RKC en Excelsior niet verder kwamen dan een gelijkspel bij respectievelijk Go Ahead Eagles en Fortuna Sittard. Cambuur en
FC Zwolle komen dinsdag pas in actie, maar omdat ze tegen elkaar spelen gaat minstens één van die twee clubs ook punten morsen.
Bij VVV – FC Eindhoven werd de eerste goal overigens gemaakt door de Japanner Honda, waarover links en rechts wordt beweerd dat hij in de belangstelling zou staan van PSV.
De uitslagen:
VVV – FC Eindhoven 6-0
Go Ahead Eagles – RKC 0-0
Fortuna S. – Excelsior 1-1
Helmond Sport – MVV 2-1
AGOVV – FC Den Bosch 3-2
FC Dordrecht – FC Emmen 1-0
Top Oss – Telstar 3-0
Beetje een raar bericht in het Algemeen Dagblad van vanochtend. Daarin staat te lezen dat voetbalmakelaars op de Europese transfermarkt lopen te leuren met AZ-spits Graziano Pelle, maar dat de Italiaan van AZ helemaal niet mag vertrekken… Volgens de technisch directeur in Alkmaar (Marcel Brands) heeft AZ ook helemaal geen toestemming gegeven om de spits bij clubs aan te bieden. Rare situatie lijkt mij…
Maanden had ik niet aan hem gedacht, maar juist vandaag, op de dag dat ik me vanmiddag hardop afvroeg waar Lasse Nilsson tegenwoordig speelt, brengt Vitesse het antwoord. De Arnhmese huurt de voormalige aanvaller van sc Heerenveen namelijk voor de rest van het jaar van het Franse Saint-Etienne.
Bovendien heeft Vitesse een optie tot koop bedongen op de speler die na zijn vertrek bij Heerenveen mindere periodes kende bij Saint-Etienne, Aalborg en Elfsborg. Nilsson (27 inmiddels) komt morgen met zijn zaakwaarnemer naar Nederland om de puntjes op de i te zetten.
FC Twente – De Graafschap
Roda JC – FC Volendam
AZ – NAC
sc Heerenveen – NEC
Welke van de twee hierboven genoemde trainers denken jullie dat weer eerder aan de slag gaat als hoofdtrainer bij een club / bondscoach?
PSV en Huub Stevens gaan per direct uit elkaar. De trainer heeft woensdag zijn ontslag aangeboden bij de club uit Eindhoven. Stevens is van mening dat er geen echte ‘click’ meer was tussen hem en de spelersgroep. Voor de 55-jarige Limburger reden om in het belang van PSV zijn ontslag in te dienen.
De onderlinge relatie en het vertrouwen tussen de selectie en de trainer zijn volgens Stevens niet voldoende om nog optimaal te presteren met de regerend landskampioen. De directie van PSV betreurt het besluit van Stevens, maar respecteert zijn beslissing. (bron: Voetbal International )
Nou… Er is weer eens een schandaal rond een speler in het Engelse voetbal op komst. Natuurlijk is er nog helemaal niets bewezen (denk maar eens aan de onschuld van Robin van Persie een paar jaar geleden), maar feit is wel dat Manchester City-aanvaller Robinho gisteren is gearresteerd op verdenking van verkrachting van een studente.
De speler van de skyblues zou zich op 14 januari hebben vergrepen aan de studente in een discotheek in Leeds. De Braziliaan ontkent alles, is inmiddels op borgtocht vrij en werkt volledig mee aan het onderzoek. Wordt vervolgd!
Het duurt nog een paar maanden voordat het zover is, maar Ajax heeft alvast aan de bel getrokken over de start van de nieuwe competitie. De Amsterdammers tekenen vooral bezwaar aan tegen het feit dat het seizoen 2009/2010 al in het laatste juli-weekend begint. Een tijdstip dat mogelijk samenvalt met de voorrondes van de Champions League.
Ajax heeft daarom een brief gestuurd naar de KNVB én naar alle Eredivisieclubs waarin wordt gepleit om het nieuwe seizoen alsnog later aan te vangen. Ajax vreest een gigantisch programma in de maand augustus. Een aanpassing is volgens de Amsterdammers noodzakelijk en in het belang van het Nederlandse voetbal. Lees hier de verklaring van Ajax’ technisch manager Danny Blind.
Recente Reacties